کلینیک مبل فرشاد

چه مبلمانی بهتر است؟

امروزه مبلمان یکی از ملزومات مهم زندگی، بشمار می آید و همواره این دغدغه وجود دارد که چه مبلمانی را برای منزل انتخاب کنیم،

مبل استیل یا راحتی

مبلمان استیل و راحتی هر کدام جایگاه و ویژگی های خود را دارند و در طرح ها، رنگ ها و کیفیت های مختلفی در بازار عرضه میشوند.

مبلمان استیل ظاهری تشریفاتی و رسمی دارد. مبل استیل چندان راحت نمیباشد که بتوان برای مدتی طولانی بر روی آن نشست و مشغول گفتگو با اعضای خانواده و دوستان، مطالعه، تماشای تلویزیون و ... شد.

بالعکس مبل راحتی، مبلی است که میتوانید برای چندین ساعت بر روی آن بنشسته و استراحت کنید.

مبل استیل به دلیل طراحی و ظرافتش نسبت به مبل راحتی آسیب پذیرتر است. مبل راحتی به خصوص مبل راحتی تمام پارچه، برای خانواده هایی که فرزندان بازیگوشی دارند مناسب تر میباشد. علاوه بر این مبل راحتی اگر دارای کلاف محکم و خوبی باشد، قابلیت تعمیر و رویه کوبی برای چندین مرتبه را دارد.

این چنین به نظر میرسد که داشتن دو ست از مبلمان استیل و راحتی، میتواند دکوراسیون منزل شما را جذاب کند. اما اگر با کمبود فضا مواجه هستید یا هزینه کافی برای خرید هر دوی آنها را ندارید، پیشنهاد میکنیم راحتی و آسایش خود را در الویت قرار دهید و مبل راحتی را برای منزلتان انتخاب نمایید. اگر فضای خانه شما کوچک است، مبل تخت خواب شو و ال، میتواند گزینه مناسبی باشد.

مبل چرم یا پارچه ای

اگر برای منزل مبل خریداری میکنید،بهتر است مبلمان پارچه ای را انتخاب نمایید. مبلمان چرم در برابر اشیاء تیز، همچون؛ چاقو، قیچی و ... بسیار آسیب پذیر است. همچنین به دلیل آن که  چرم هوا را از خود عبور نمیدهد، نشستن دراز مدت بر روی آن باعث تعریق میشود. اگر هم قصد دارید مبل با رویه پارچه ای خریداری نمایید، به خاطر داشته باشید که رنگ های روشن چرک و لکه ها را به خوبی نشان میدهند.

مبل ایرانی یا خارجی

مبلمان با هر کیفیتی، چه ایرانی و چه خارجی در بازار مبل عرضه میشود. بنابراین دقت و توجه خود را روی این موضع نگذارید و با توجه به ویژگی های یک مبل خوب، اقدام به خریداری مبلمان نمایید.